تبلیغات
Gamers Helper - 5 دلیل برای بازی کردن بخش چند نفره Mass Effect 3

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 7 بهمن 1390
در ابتدا فقط شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه بازی Mass Effect 3 دارای بخش چند نفره انلاین است ، بالاخره استدیوی BioWare اعلام کرد که نسخه جدید این بازی بخش چند نفره انلاین را دارد .این بخش جدا از بخش co-op معرفی شد تا جذابیت های بیشتری را از بازی نشان بدهد . در ابتدا تردید های بسیاری از بخش چند نفره آنلاین این بازی وجود داشت ، بازی که بر اساس اصل RPG و تیر اندازی اول شخص استوار بود و از داستان بسیار غنی بهره می برد. آیا این بخش باعت نابودی بخش تک نفره می شود ؟ آیا داستان بازی مانند گذشته خواهد بود ؟ و … اینها سوالاتی بود که در ذهن هواداران و منتقدان این بازی نقش بسته بود، اما بعد از تست بخش co-op و multiplayer توسط منتقدین تمامی این سوال ها از بین رفت . 

درادامه مطلب با ما همراه باشید !

1.بخش co-op و multiplayer اجباری نیست . 


تمام داستان بازی در بخش تک نفره بازی خلاصه می شود و داستان زندگی و سرگذشت فرمانده شپرد فقط دربخش تک نفره قابل مشاهده است ، چیزی از داستان اصلی در بخش co-op وجود ندارد و کلا داستان آن از بازی جدا است .آخر داستان در بازی بسیار زیبا است و فقط در بخش campaign وجود دارد ، این نکته مهمی است که در بخش co-op شما وارد داستان و جو دیگری بشوید و بعد از به انتها رسانیدن بازی می تواند دلیل خوبی باشد برای ادامه بازی در بخش co-op .در واقع استدیوی BioWare و کمپانی EA هیچ فشاری را به بازی کن وارد نمی کنند که حتما بخش چند نفره را بازی کند و این به علاقه بازیکن واگذار شده است که یا بخش داستانی را بازی کند یا بخش چند نفره .البته جوایز و ویژگی های جالی در این بخش ها گنجانده شده است . 
2. گبم پلی بازی زجر اور نیست.هسته اصلی مبارزات در بخش چند نفره تغییر زیادی نکرده است . شما 6 کلاس مختلف (سرباز ، نیروی ویژه و ماهر ، مهندس ، پیشتاز ، نگهبان ، نفوذی ) را می توانید انتخاب کنید و سطح خود را با به دست اوردن تجربه بالا ببرید .بزرگترین تفاوت این است که شما در ماموریت های ساده مبارزه نمی کنید و با توجه به سطح تجربه شما دشمنان شما نیز متفاوت خواهند بود . 
بخش تیر اندازی بازی شامل ، تاکتیک تیمی ، کاور گیری ، و استفاده از قدرت های هر کلاس است . به طور مثال اگه شما کلاس نیروی ویژه و ماهر را انتخاب کنید و به میدان مبارزه بروید می توانید با پیشروی سریع خود توجه دشمن را به طرف خودتان جلب کنید تا بقیه اعضای تیم آنها را از پای در بیاورند ( در واقع با طعمه قرار دادن خودتان و استفاده از قدرت های کلاستان کاری کنید که توجه دشمن به شما جلب شود ) این یک عنصر بسیار سرگرم کننده در بازی به شما می رود . 
3.وارد عمق بازی شوید .هدف اصلی بخش co-op فقط این نیست که شما از موج گسترده حملات زنده بمانید و امتیاز جمع کنید بلکه دارای ویژگی های دیگری نیز است .هر ماموریت و مرحله ای را که با موفقیت به پایان برسانید علاوه بر امتیاز های جمع آوری شده یک امتیاز و جایزه ویژه نیز به شما داده میشود و اگر در ماموریتی شکست بخورید امتیاز های جمع آوری شده شما در طول ماموریت از بین نمی رود. 
این امتیاز ها ( XP ها ) نقش اصلی را در multiplayer ایفا می کنند : رتبه بندی شما ! هر کلاس دارای مجموعه کاملی از رتبه بندی است و مهارت شما بر اساس رتبه شما سنجیده می شود .امتیاز های بیشتر توانایی و مهارت های شما را بیشتر می کند مثلا در بخش های سلامت ، یاد گیری فنون رزمی جدید ، زندگی و حیات ، زمان نیاز برای کاهش بار خستگی ،و.. همه اینها در طول مبارزه ها و مسابقه ها قابل ارتقاع هستند ، این ویژگی قطعا رضایت کامل بازی کننده ها را در پی دارد . 
4.بخش co-op به کمک شپرد می آید.در حالی که بخش چند نفره انلاین وco-op بازی یک بخش کاملا اختیاری است اما بخش co-op ویژگی جالبی را در خود جای داده است . این بخش کاملا از بازی جدا نیست ! در واقع نفرات و افرادی را که شما در بخش co-op ساخته اید و زمان خود را صرف آنها کرده اید را می توانید به عنوان یار کمکی برای مبارزات در بخش تک نفره به کمک کاپیتان شپرد بفرستید .EA این ویژگی را "Galaxy at War" ( کهکشان در حال نبرد ) نامیده است .شپرد در یک لحظه نمی تواند در همه جای کهکشان باشد و افرادی که در بخش چند نفره ایجاد کرده اید می توانند به عنوان نیروی متحد با شما ( مانند نیروی های خاص Salarian ) وارد کهکشان شود و ماموریت ها را انجام دهند و نبرد را برای شپرد آسان تر کنند و همچنین امتیاز ها و جایزه های بی شماری را برای شپرد جمع اوری کنند . در واقع این شخصیت ها به عنوان دارایی های جنگ استفاده می شوند تا همه چیز بتوانند تحت کنترل شپرد در بیاید و او مبارزه را به پایان برساند . 
5.در نژاد های متخلف بازی کنید.شپرد در بسیاری از مبارزات کهکشان شرکت کرده است اما تا کنون بازی کننده ها در بخش تک نفره کنترلی روی نژاد های دیگر نداشته اند و فقط کنترل شپرد در دستان آنها بوده است .بخش co-op به شما این فرصت را می دهد پای خود را در کفش بیگانه ها و فضایی ها بکنید ! در واقع شما می توانید از نژاد های Salarian و Krogan و Turian و Asari و یا حتی Drell شخصیت خود را انتخاب کنید . نکته جالب این است که انتخاب هر کدام از این نژاد ها مانند انتخاب انسان ها به شما کلی امکانات شخصیت سازی و آرایشی بهداشتی می دهد ! به طوری که هر کدام توانایی و ظاهری منحصر به فرد داشته باشند .البته هنوز BioWare جزئیات بیشتری از این ویژگی را منتشر نکرده است .پس اگر درکنار خود تعداد زیادی Krogans storming عجیب و غریب دیدید متعجب نشوید ! 

منبع: گروه نرم افزاری نیووب  - 

طبقه بندی: [اخبار و تصاویر]، 
ارسال توسط گیمـــر
توجه: گیمرز هلپر امینت اخلاقی و مذهبی و.. تبلیغ ها را تایید نمی کند و به ما مربوط نیست!

آرشیو مطالب
نظر سنجی
در حال حاضر با کدام بخش از مطالب این وبلاگ بیشتر حال(!) کرده اید؟؟!!

پیوند های روزانه
امکانات گیمرز هلپر
.:آخرین مطالب مارا در ایمیل خود دریافت نمایید:.

http://games2iran.persiangig.com/image/Gamers%20Helper/GIF../leacher.gif
http://games2iran.persiangig.com/image/Gamers%20Helper/GIF../online%20bazi%20konid.jpg